Krušné hory

Krušné hory

Kouzlo areálu Eduard tkví mimo jiné v jeho úžasné poloze v centrálním Krušnohoří, kde máte ty nejatraktivnější horské obce, přírodní památky i lyžařské areály jako na dlani. Samotný Eduard je součástí velmi zajímavé naučné stezky Jáchymovské peklo, která vám přiblíží historii slavných lázní Jáchymov a jeho okolí. Bývalé hornické město dnes svým návštěvníkům nabízí nejen prvotřídní wellness služby, ale i vynikající sportovní zázemí včetně bazénu.

Jen co by kamenem dohodil je to z Eduardu také na Boží Dar, který je jistě dobře známý všem milovníkům zimních sportů. Nejvýše položené městečko střední Evropy se může pochlubit rozlehlým ski areálem Neklid se snowparkem a menším Novakem, vhodným zejména pro děti. Boží Dar je ovšem stejně atraktivní i v letní sezóně, kdy se zdejší horské penziony plní nadšenými turisty a cyklisty. Mezi nejlákavější turistické cíle v okolí patří Božídarské rašeliniště, Blatenský příkop, Vlčí jámy.. a samozřejmě Klínovec.

Na nejvyšší vrchol Krušných hor se z Jáchymova pohodlně dostanete sedačkovou lanovkou, která vás vyveze i s kolem nebo lyžemi. Kromě úchvatného výhledu si tu v zimě můžete užívat vymožeností největšího krušnohorského ski areálu. Klínovec má co nabídnout úplným začátečníkům, zkušeným lyžařům i milovníkům snowboardingu. Dáváte-li přednost běžkám, čeká vás hustá síť dobře udržovaných stop propojených s našimi západními sousedy.

Z dalších zajímavých tipů na výlet jmenujme například vrchol Plešivec s rozhlednou, Tisovský vrch, obec Horní Blatná, Nejdek nebo poněkud dále Kraslice. V Krušných horách je stále co objevovat, každé roční období přináší nové zážitky. Rádi vám s výběrem trasy poradíme a prozradíme vám své tajné favority, které rozhodně stojí za to vidět.

Více informací o Krušných horách.

CZ DE